historie
vyhoukaná sowa


velmi stručná historie

Kapelu založil Průšin a Sbirro v roce 1994. Vydání 1. MC Kapři nás zahřejou proběhlo ještě v tomtéž roce. Muzikanti migrovali a kapela tříbila vkus a ladila formu. Vydala několik demosnímků (Demo 2000, Horkou Yehlow 2001), vyhrála nějaký soutěže (Broumovská kytara 2002) a hodně toho odehrála. CD Parfémy vyšlo v dubnu 2003. Můžete si jej vypálit, koupit nebo si i o něm přečíst: Reflex, RockShock (P. Korál), Hospodářské noviny, MusicPage, Musicserver. Pak natočila svůj první klip Bombardér (březen 2006). Dokonce ho v telce pouštěli lidem. Namaluj číču vyšlo v prosinci 2007. Je na něm 13 hitovek. Zatím poslední CD se jmenuje Jsem blázen do tvý holky a je z roku 2014. Je plný pecek jak třešňová buchta a přibyl k ní i další videoklip Gauč punk (o tom jak se do sebe dva mladí nadějní herci zamilovali při natáčení péčka).

A už se těšte, chystáme další dlouhohrající placku dovádivých písní a ve výrobě jsou i nějaký klipy, jeden dokonce animovanej. No veselo bude.poněkud nestručná historie pro náročné, které nazajímají pouze fakta, ale i historické souvislosti


2019

Zbrusu nový webový stránky :)

2018

Těšte se těšte se! Happyendy, Vyklepaný cigára, Přístavy, to jsou songy co už testujeme i na živo. A do jednoho částečně motorkářskýho filmu přidáváme Vyslance pekla. A dále Annapurna, Velryby, Dráždíme hady ...a Barbie! Ještě tak dvě pecky a potom to hodíme v Abbey Road na vinyl. Hehe.

2017

V Londýně jsme roztočili klip na Taxíky. Vlastně jsem tam tak nějak byli a chtělo se nám točit. Je zatím dočasně pozastaven, neboť kameraman se nějak záhadně zasek. Je to fakt... záhadný...
Taky děláme animák na Sochu v animačním studiu Nad Labem. Brzdí ho technické problémy i fakt, že dělat animaci teda není fakt prdel, ale bude to krásný! 

2015

Babiš i Zeman lžou jak když tiskne a sliby neplní. A tak si z nich bereme příklad. Slíbili jsme, že Barbie bude přidána na web. No ale potom jsme si řekli, že tak silná píseň vyžaduje větší péči a studiové zpracování. Takže bude až na příští desce. Ale i s notama a akordama, ok?

2014

Koncertujeme a tvoříme. Na podzim vychází nové CD Jsem blázen do tvý holky a další videoklip Gauč punk

2008

Účastníme se soutěže Naděje Beatu pořádané rádiem Beat a získáváme velevzácnou trofej, zvláštní cenu poroty - Kalumet strýčka indiána.

Kapelu opouští bubeník Waclaf. Po náročném konkurzu SOWA angažuje novou krev. S Michalem přichází příval energie a kreativity.

2007

Koncertujeme a tvoříme. Po čtyřech letech vydáváme další CD Namaluj číču! Na tomto odkazech najdete recenzi.  

2006

Koncertujeme a tvoříme. Vznikl historicky první videoklip Bombardér2005

Koncertujeme a tvoříme. Ke kapele přibyly hned dvě skvělé manažerky.

2003

15.4.2003 - vychází CD Parfémy. Lenočka nebude z praktických důvodů pokračovat. SOWA prostě nemůže mít žádnou zpěvačku.

2001 / 2002

Čile koncertujeme po festivalech, klubech, hangárech a hospodách. Vyhráváme vzácnou trofej Broumovskou kytaru. V prvím listopadovém týdnu roku 2002 nahráváme CD Parfémy. Hostem je Lenočka - vokalistka a tanečnice go-go. Ve studiu byla velkým přínosem.

2000

Novej bubeník nás "nakop". Za bicíma ranař Václav Tláskal (Baret, Marschal, Kuličky, Helenina noční můra a řada dalších kapel všech žánrů a stylů). V srpnu nahráváme SOWA demo 2000 a posléze demo Horkou Yehlow a vracíme se na prkna.

1999

Nahráváme, ale dílo není dokončeno. Václav Zima odchází do -123 minut. Pauza, tříbení stylu, hledání, meditace, zkoušení asi s pěti bubeníkama. 

1998

Pavel Strnad opouští kapelu. Přichází Mára Bělohlávek. To je jediný na co jsme si byli schopni vzpomenout. 

1996 / 1997

Smažíme a kalíme. Nahráváme, ale nevydáváme, nic se nám nezdá dost dobrý. Existujeme a neexistujeme. Nikdo si už pořádně nevzpomíná, co se vlastně v těchto letech dělo.

1995 

Kapela se dostává do singularity. Ouha ouha, ze zkušebny do hospody je to 15m. 

1994

Na troskách předešlé kapely zcela bez prostředků vzniká kapela Vyhoukaná sowa, která se zaměřuje na výhradně vlastní tvorbu. Ještě v tomtéž roce nachází vydavatele a vydává album Kapři nás zahřejou na nosiči MC. Zklamání z pádu předchozí kapely je střídáno smutným optimismem. Na vzniklém díle se podílí tajemný Šimon Olivětín. Písně v optimistickém a radostném duchu opěvují vážné stránky života zkrachovalého akcionáře. 

1993

Vzniká kapela Long Vehicle, revival 60. a 70. let. Kapela je tlačena nevídanou reklamní kampaní, na kterou padají veškeré finanční prostředky z prodeje akcií Sbirros Restaurants. Reklama je umístěna prakticky na všechny dálkové kamióny TIR. Zároveň však dochází k těžké rozepři mezi Průšinem a Martinem Markem. Ten osočuje Průšina, že mu ukradl chleba s medem a nakrmil jím labutě v Cidlině. Nastává série intrik, které nemají v historii české rockové hudby obdoby. Kapela se rozpadá, stihla odehrát pouze jediný koncert. 

1992

Sbirro ve volných chvílích, kdy právě nešikanuje nováčky, doslova dře na basu. Odborným vodítkem je mu škola Funky-Slap-Bass díl IV, který mu věnoval Průšin.

1991

Úspěšný restauratér Sbirro musel narukovat k vojenské službě. Vzniklou krizi řešil tím, že akcie své firmy Sbirros Restaurants prodal pod cenou společnosti Beneda s.r.o. z Chlumce nad Cidlinou, která byla ochotna zaplatit hotově. Vedení společnosti Beneda se však v obchodu s masem nezorientovalo a přivedlo firmu k úpadku. Cena skopového ihned klesla na historické minimum.